Prodej nemovitostí

Prodej nemovitostí chat a chalup, domů bytů

Prodej chat a chalup

Roubené chalupy v atraktivních místech hor i podhůří, po citlivé rekonstrukci, pro rekreaci i trvalé bydlení.

Chalupy a chaty k pronajmutí

Nabídka chalupy a chaty k pronajmutí, nebo prodeji.

Chalupy k pronajmutí

www.chalupyachaty.cz - inzerováno serverem Chalupy, chaty, priváty, penziony k rekreačnímu ubytování.
Zpět na hlavní stránku

Chalupa na severu Východních Čech na prodej     

 

 Hlavní stránka
    - Chalupa
    - Pozemek a okolí
    - Historie chalupy

 Ukázka na mapě

 Fotogalerie
    - poslední fotky

 Kontaktní údaje

 Odkazy jinam

 Oblíbené

Česká verze stránek Deutche version seites English version of pages Polish version of pages

Aktualizováno: 05.05.2005

 

Pozemek

 

Popis pozemku

Chalupa stojí na obdélníkovitém pozemku 285m2, jižní hranice sousedí s obecní komunikací, severně hraničí v celé délce s potokem Trnkavou. Pohled do zahrady-parný červenec/srpen 2003 Pozemek je rovný a částečně oplocený.
Podél plotu je záhon s květinami a několika druhy tůjí, různě po pozemku jsou pak rozmístěny menší zákoutí s květinami a keříky. Břeh potoka je lemován malými smrčky, samostatně roste kudrnatá vrba, starší jabloň, tři keře černého rybízu a zlatice.

V čelní části chalupy je široký chodník, položený z plochých pískovců. v zahradě byl později kamenný chodník ještě rozšířen a tím vznikl ideální prostor pro postavení zahradního nábytku k příjemné celodenní relaxaci. K tomuto posezení vedou okna z obývací kuchyně, takže hostitel / hostitelka nemusí chodit s občerstvením okolo.

Oprava břehu pod chalupou-červenec/srpen 2003 V roce 2001 došlo vlivem extrémních lokálních srážek k místnímu rozvodnění potoka Trnkavy. Voda tehdy bez následků protekla kůlnou a do výše asi dvou centimetrů zaplavila dílnu se spíží. Voda také uvolnila a odnesla několik kamenů z břehu po proudu pod chalupou. Tuto událost následovala oprava izolace v základech domu, vyčištění zaneseného koryta potoka, kompletní přestavění asi sedmi metrů břehu a jeho zpevnění v celé délce pozemku.

 

 

Blízké a vzdálené okolí

Chalupa s pozemkem leží ve výšce asi 520m.n.m., 5km západně od Police nad Metují, asi 20km severně od Náchoda a 25km jižně od Broumova.
Pozemek z přední-jižní strany sousedí s obecní komunikací, přes komunikaci stojí obchod potravin a smíšeného zboží. Východně hraničí pozemek s rekreační nemovitostí souseda. Severní hranici tvoří břeh potoka Trnkavy, za kterým vede státní silnice k česko-polské státní hranici, kde je otevřen turistický přechod pro pěší a cyklisty.

Od domu se po ujití několika desítek metrů odbočují polní cesty směrem k blízkým lesům, nedaleko jsou i křižovatky turistických cest . Celoročně jsou okolní kopce s loukami a lesy pravým rájem milovníků pěší turistiky, v sezóně také lákavým cílem houbařů.
Oblast je bohatá i na kvalitně značené cykloturistické cesty a stezky pro horská kola, vesnice totiž leží na trase populárního cyklomaratonu Sudety.
V zimních měsících bývá oblast bohatá na sněhovou pokrývku a proto umožňuje i maximální sportovní vyžití. Asi 1,5 km od chalupy funguje místní lyžařský vlek s asi 800m dlouhou sjezdovkou a můstky pro lety na lyžích. Okolní krajina bývá každoročně všemi směry zhusta protkána i bílou stopou pro běžkaře.

Adršpašsko-Teplické skály Cílem pro krásné výlety mohou být nedaleké Broumovské stěny, Adršpašsko-Teplické stěny, polská Hejšovina,  Babiččino údolí v Ratibořicích, vojenské pevnosti nad Náchodem i Náchod samotný, historický Broumov, divadelní Hronov a mnoho dalších, viz. odkazy na jiné stránky.
Pro výlet do Polska lze použít turistický přechod pro pěší a cyklisty asi 2km od chalupy, nebo velký přechod v Náchodě-Bělovsi vzdálený 20km.

 

 

This website is designed and maintained by Dr.Ozdi
Copyright © 2004 Dr.Ozdi All rights reserved.