Prodej nemovitostí

Prodej nemovitostí chat a chalup, domů bytů

Prodej chat a chalup

Roubené chalupy v atraktivních místech hor i podhůří, po citlivé rekonstrukci, pro rekreaci i trvalé bydlení.

Chalupy a chaty k pronajmutí

Nabídka chalupy a chaty k pronajmutí, nebo prodeji.

Chalupy k pronajmutí

www.chalupyachaty.cz - inzerováno serverem Chalupy, chaty, priváty, penziony k rekreačnímu ubytování.
Zpět na hlavní stránku

Chalupa na severu Východních Čech na prodej     

 

 Hlavní stránka
    - Chalupa
    - Pozemek a okolí
    - Historie chalupy

 Ukázka na mapě

 Fotogalerie
    - poslední fotky

 Kontaktní údaje

 Odkazy jinam

 Oblíbené

Česká verze stránek Deutche version seites English version of pages Polish version of pages

Aktualizováno: 05.05.2005

 

Popis stavby a technické údaje

 

Chalupa - popis

Chalupa s kůlnou samostatně stojí na zčásti oploceném pozemku s rozlohou 285m2, chalupou zastavěná plocha činí 88m2 + kůlna 30m2. Chalupa - jednou v létě Je asi z 1/3 roubená, 2/3 tvoří plynosilikátové zdivo, okna jsou špaletová, kuchyň a hlavní chodba s dřevěným obložením vč. stropu, ostatní místnosti vyštukované.

V budově je elektřina 220V/380V, obecní vodovod, plynová přípojka na pozemku-cca 3m od budovy, malý el. boiler pro ohřev TUV. v přistavěné kůlně je situovaný suchý/chemický záchod. Vytápění je řešeno lokálními topidly na tuhá paliva - v obývací kuchyni stylovými kachlovými kamny s kobkou, v obývacím pokoji stáložárnými kamny Club. Budova má dva renovované samostatné komíny velkých průřezů.

Přízemí hlavní budovy sestává z obývací kuchyně (cca 24m2), hlavní chodby, dílny se spíží (cca 15m2), malé chodby, komory (cca 3m2) a obývacího pokoje (cca 20m2). s komorou vedle obývacího pokoje bylo uvažováno pro budoucí instalaci sprchového koutu a záchodu.

Z hlavní i malé chodby vedou dřevěná schodiště na půdu, rozdělené do dvou velkých prostor. Uprostřed půdy je samostatně stojící dřevěná konstrukce-půdní pokojík s plochou asi 16m2 a vikýřem na jižní stranu. Půdní prostory nabízejí po přiměřených investicích možnost využití jako podkrovní obytné místnosti. Část půdy má z fošen sbitý hambalek.

Střecha chalupy je pokryta eternitovými šablonami, oba komíny mají stříšky z klempířského plechu.

 

Kůlna

Kůlna s 30m2 je vystavěna celá ze dřeva, z části s betonovou a z části s dlážděnou podlahou. K budově chalupy přistavěna ze severní strany.Pohled zezadu na kůlnu Částečně ji tak chrání před nepříznivými povětrnostními vlivy. Na nejvzdálenějším konci od vstupních dveří stojí suchý záchod, ve zbylých prostorách se nachází sklad uhlí a topného dřeva, prostor na přípravu dřeva a uskladnění zahradního nářadí, sekačky, zahradního kolečka, atd. Zajímavostí kůlny je betonová jímka asi 1x1 metr, dříve byla kamenná, se dnem na úrovni hladiny několik metrů vzdáleného potoka. Než si původní majitelé mohli dovolit chladničku, používali jí na chlazení potravin a nápojů.

Střecha kůlny je nově pokryta vlnitými deskami Ondulline v tmavě červené barvě a je ve vstupní části prosvětlena.

Půdorys chalupy s kůlnou a rozvržení místností

Půdorys chalupy s kůlnou, rozvržení místností

 

Inventář chalupy

Obývací kuchyň, záběr přes válendy na kamna V obývací kuchyni jsou k dispozici stylová kachlová kamna s kobkou, komoda s pracovní deskou, jednoumyvadlový mycí stůl s úložným prostorem, mycí kout s el. bojlerem, umyvadlem a odkládacím stolkem, dvě válendy, sada mořeného stylového nábytku čítající  jídelní stůl se čtyřmi stoličkami a tři samostatné vysoké komody s úložnými prostory.

Ve spojené dílně se spíží je k dispozici lednička s mrazničkou, vyřazený jídelní stůl, kredenc na uschování potravin, vysoký regál pro vyrovnání nářadí a pomůcek pro údržbu v domě.

Obývací pokoj V obývacím pokoji stojí stáložárná kamna Club, komoda se stříbrníkem a barem, velká rozkládací pohovka, jídelní stůl se čtyřmi čalouněnými židlemi a dvě restaurovaná dřevěná křesla s koženým čalouněním.

V půdním pokojíku jsou dvě samostatné postele a kovová palanda.

 

 

This website is designed and maintained by Dr.Ozdi
Copyright © 2004 Dr.Ozdi All rights reserved.